Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w naszym Ośrodku obchodziliśmy w przeddzień kalendarzowego święta.

Uczennice przygotowały przedstawienie, w którym ukazały radości i bolączki ucznia-nastolatka, kadry pracującej w szkole, matki licealistki, anioła stróża. A wszystko to zebrane podczas wywiadu – reportażu dziennikarskiego w jednej ze szkół.

Owacjom dowcipnych dialogów, doskonałych tekstów i gry aktorskiej dziewcząt  nie było końca. Podziękowania za falenicki spektakl kieruję na ręce p. Ani- nauczyciela jęz. polskiego, która wraz z p. Agnieszką przygotowały dziewczęta do występu.

Po przedstawieniu wszyscy obecni mieliśmy okazję do rozmów przy niezwykłym menu, tworzonym przez wychowanki pod okiem nauczyciela gastronomii  p. Izy.

Za dekorację  (i własną inicjatywę w postaci pozyskania kwiatów z własnego ogrodu) odpowiedzialne były p. Iwona – pedagog oraz p. Asia – nauczyciel zawodu krawiectwa.

Szanowni Państwo Nauczyciele, Wychowawcy, Psycholodzy – oby takich dni jak piątkowy było dużo, które niosą radość z dobrze przekazanej dziewczętom wiedzy, gdzie możemy obejrzeć efekty wspólnej wielomiesięcznej pracy nad wychowanką, oby nasze nauczycielskie skrzydła zawsze miały szansę tylko wzbijać się w górę, nigdy opadać.

Joanna Szostak

Autor: Administrator