Spotkanie noworoczne w Szczepie 419

W dniu 9 stycznia b.r. Pani Dyrektor Joanna Szostak i druhna Emilia Lenarczyk (drużynowa 162 WDH i wychowawca OOW) – uczestniczyły w harcerskim spotkaniu noworocznym organizowanym przez Namiestnictwo Nieprzetartego Szlaku Hufca ZHP Warszawa Praga Południe oraz Dyrekcję Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 w Warszawie.

Było to spotkanie harcerskie – noworoczne połączone z przekazaniem pełnienia ponad 40-letniej funkcji Namiestnika Nieprzetartego Szlaku przez druha Adama Sikonia druhnie Iwonie Sekule-Jastrzębskiej harcmistrzyni – obecnej Pani Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Warszawie – Falenicy przy ul. Derkaczy. 

Podczas spotkania została bardzo mile i żartobliwie podsumowana ponad 40-letnia praca harcerska druha Adama na rzecz dzieci i młodzieży (niepełnosprawnej, ze specjalnymi potrzebami i problemami) należących do drużyn harcerskich i zuchowych Nieprzetartego Szlaku. 

Było mnóstwo podziękowań, wyrazów wdzięczności i szacunku za ciężką społeczną pracę harcerską druha Sikonia. Zaproszeni goście  – przyjaciele druha – serdecznie i z nutką nostalgii wspominali współpracę z druhem, wspólnie spędzony i poświęcony czas dla zuchów i harcerzy. Została odśpiewana specjalna „Ballada o druhu Adamie” oraz kilka kolęd. Po podziękowaniach i gratulacjach wszyscy goście zabrali ze sobą prezenty – podarunki wykonane przez harcerzy NS (pakowane przez nasze wychowanki – harcerki 🙂 oraz skosztowali pysznych potraw świątecznych. 

Autor: Administrator