Dom matki i dziecka

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy w Falenicy otworzył nowy rozdział w historii swojej działalności.

Od 1 września 2023 r. została powołana do funkcjonowania grupa – dom matek z dziećmi. Na chwilę obecną pierwsza i jedyna w Polsce w OOW.  Tutaj znajdą swój tymczasowy dom nastoletnie młode mamy ze swoimi dziećmi. Dziewczęta  najdłużej będą mogły przebywać do 20 roku życia a ich pociechy do ukończenia 3 lat. W Falenicy będą uczyły się pierwszych kroków w nowej roli, edukowały w obszarze wiedzy o rozwoju i pielęgnacji dziecka, zaczną dzielić własne potrzeby z potrzebami synów i córek.

Pierwszą podopieczną jest Patrycja i Jej syn Maksymilian, który 11.09.2023 r. zakończył swój pobyt w szpitalu i z wielkim oczekiwaniem został powitany w Falenicy.

Nowa grupa, nowe wyzwania, nowe nadzieje. Macierzyństwo w swojej urodzie ma radości, wzruszenia, momenty podniosłe i niezapomniane ale także zwykłą codzienność, trudy, braki , czasem łzy.  Słowo mama – pozostaje jednak w słowniku jako jedno z najpiękniejszych… I takich doświadczeń życzymy naszym nowym mamom.

Czas przedstawić dzieci naszych wychowanek. Juz trochę podrosły a ich mamy dzielnie stawiają czoła codziennym wyzwaniom.

Przedstawiamy Bartosza i jego mamę Wiktorię. Bartosz to najstarszy „nasz” synuś. Ma 9 miesięcy, jest radosnym i kontaktowym chłopczykiem i ma wspaniały apetyt. Dietę już rozszerzamy 😉

Poznajcie Państwo Mikołaja i jego mamę Natalię. Mikuś ma 6 miesięcy, również jest radosnym chłopczykiem, ma już pierwsze ząbki i niebawem zacznie jeść pierwsze stałe posiłki.

Kacperek jest najmłodszym chłopcem. Ma 5 miesięcy. Również prawidłowo się rozwija, jest radosny, bardzo lubi przytulasy że swoją mamą Weroniką.

Powitanie nowej Mamy i jej dziecka

Grupa matek z dziećmi – pierwsze obcięcie włosów Bartosza.

Nasze dzieci rosną bardzo szybko. Jak również ich włosy. Pierwsze cięcie już za nami. Przystojny nasz Bartosz był bardzo spokojny i wytrwały.

Tak oto nasi najmłodsi wychowankowie spędzają czas na świetlicy. Już od małego nawiązują się przyjaźnie